دانشجويان گرامي مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد به اطلاع مي رساند آزمون ترم تابستان 1400 بصورت الكترونيكي و به شرح ذيل برگزار مي گردد:

  1. آزمون ها بدون تغيير و بدون تأخير رأس ساعت و تاريخ مقرر (بر اساس برنامه امتحاني سامانه خدمات آموزشي) فعال مي شود. در ضمن ذكر اين نكته ضروري مي باشد كه تاريخ و ساعت آزمون به هيچ وجه تغيير نمي كند.

  لینک تاریخ و ساعت برنامه امتحانی مقطع کارشناسی (http://ikvu.ir/node/2497) - لینک تاریخ و ساعت برنامه امتحانی مقطع کارشناسی ارشد (http://ikvu.ir/node/2498)

  2. جهت پاسخ گويي به سؤالات طبق تاريخ و ساعت آزمون با مراجعه به سايت مركز به نشاني http://ikvu.ir/ و وارد نمودن نام كاربري و كلمه عبور در سامانه دانشجويي، بر روي سامانه دروس كليك نماييد و پس از باز شدن صفحه - فهرست دروس من-  بر روي نام هر درس كليك كرده و به قسمت آزمون هاي آن درس رفته و گزينه پايان ترم را انتخاب نموده و پاسخ به سؤالات را ثبت نماييد.

  3. هر آزمون 70 دقيقه زمان دارد و هر سؤال به صورت جداگانه نمايش داده مي شود و مديريت زمان پاسخ گويي براي هر سؤال بر عهده دانشجو مي باشد كه مي بايست زمان 70 دقيقه براي پاسخ گويي به 40 سؤال تستي را تنظيم نمايد. لذا پس از گذشت 70 دقيقه صفحه آزمون غير فعال خواهد شد و امكان ادامه آزمون را نداريد. همچين سوالات بصورت رندمي براي هر دانشجو ارائه مي شود.

  4. پس از انتخاب جواب صحيح با كليك بر روي دكمه «ثبت پاسخ»، پاسخ شما ثبت شده و پيغام ثبت موفقيت پاسخ را مشاهده خواهيد كرد. در اين پيغام دكمه «ويرايش مجدد» و «سؤال بعد» مشاهده مي كنيد. در صورت كليك بر روي دكمه «سوال بعد»، به سؤال بعدي رفته و امكان بازگشت به سؤال قبل را نخواهيد داشت. در صورت كليك بر روي دكمه «ويرايش مجدد»، مجدداً در همان سؤال خواهيد ماند و امكان ويرايش پاسخ را خواهيد داشت. پس از ويرايش بر روي دكمه «ثبت پاسخ» كليك نماييد تا ويرايش پاسخ شما ثبت شود.

  5. پس از گذشت 10 دقيقه از شروع هر آزمون، آيكون آن آزمون غيرفعال خواهد شد و ورود دانشجو به صفحه آزمون امكانپذيرنمي باشد. در ضمن دقت داشته باشيد هر ميزان تأخير ورود به صفحه آزمون، موجب كسر از زمان اصلي 70 دقيقه آزمون خواهد شد.

  6. جهت شركت در آزمون حتماً  از سالم بودن و عدم نقص وسيله ارتباطي خود (سيستم ثابت – لپ تاپ – تبلت – گوشي همراه اندرويد بالا ) مطمئن باشيد.

  تبصره1: پيشنهاد مي شود سيستم جايگزين داشته باشيد.

  تبصره2:حتماً سيستم هاي خود را چك نماييد و شناسه و كلمه عبور را در سيستم خود ذخيره نماييد.

  7. به علت خاموشي هاي برق در سراسر كشور، ضروري است لپ تاپ يا تلفن همراه با شارژ كامل داشته باشيد كه در هنگام قطع برق با لپ تاپ به اينترنت گوشي تلفن همراه متصل شويد تا زمان پاسخ گويي به سؤالات را از دست ندهيد. در ضمن از پاور بانك نيز مي توانيد استفاده نماييد. لذا در اين مورد هيچ گونه عذري از دانشجو پذيرفته نخواهد شد و آزمون مجدد به هيچ وجه برگزار نخواهد شد.

  8. آزمون ويرايش نهايي ندارد. بدين معني كه امكان بازگشت به سؤالات قبل را نخواهيد داشت و زماني براي مشاهده سؤالات در پايان آزمون نيست . لذا در پاسخ گويي به سؤالات و مديريت زمان دقت لازم را داشته باشيد.

  9. جهت پيشگيري از بروز هرگونه مشكلي حتماً اينترنت پرسرعت داشته باشيد و با آخرين ورژن مرورگر كروم يا فاير فاكس وارد سامانه شويد و زمان خود را تنظيم نموده و تا انتهاي آزمون، از اتصال اينترنت خود اطمينان حاصل نماييد. لذا در اين مورد نيز هيچ گونه عذري از دانشجو پذيرفته نخواهد شد و آزمون مجدد به هيچ وجه برگزار نخواهد شد.

  10. در صورت قطع اينترنت و اتصال مجدد، از صفحه خارج نشويد و رفرش نماييد. (برای رفرش در سیستم های ثابت از دکمه (F5) استفاده نمایید و در گوشی های تلفن همراه و تبلت صفحه را از بالا به پایین لمس نمایید) در صورت خارج شدن از صفحه آزمون ها ديگر امكان ورود به سامانه را نداريد.

  11. پيشنهاد مي شود از اين اطلاعيه پرينتي گرفته و در آزمون ها همواره مد نظر شما باشد.

  12. استفاده از كتاب، جزوه، ابزار كمك آموزشي، مشورت، مباحثه، گفتگو و ... در آزمون مجازي ممنوع مي باشد و در صورتي كه در سيستم فني مركز، تقلب يا تخلف دانشجويي محرز گردد، موجب درج نمره 0.25 (بيست و پنج صدم) در كارنامه دانشجو مي­ گردد.

  منتظر اطلاعيه هاي بعدي ما باشيد

  موفق و پيروز باشيد