دوره های آزاد

  آشنایی صحیح و جامع با معارف اسلامی برای رشد شخصیتی و اجتماعی مسلمانان به عنوان مقدمه ضروری زندگی سعادتمندانه، بدیهی و انکارناپذیر است. بر این اساس و در راستای گسترش و آسان‌سازی آموزش‌ های همگانی و آشنا ساختن دانش ‌پژوهان با معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام و بالا بردن سطح آگاهی‌ آنان بر اساس شرایط و مقتضیات زمان، مرکز آموزش مجازی، دوره‌های آزاد را راه‌اندازی کرده است. این دوره ها بدون هرگونه محدودیت و پیش نیاز برای علاقه مندان در سطوح مختلف علمی با موضوعات معارف دین، سبک زندگی و تاریخ سیره برگزار می گردد.

  از جمله مزایای تحصیل در دوره های آزاد مرکز ارائه گواهی مؤسسه امام خمینی ره، بهره‌ مندی از اساتید برجسته حوزه علوم اسلامی و استفاده از بهترین و دقیق‌ترین متون درسی، بهره‌ مندی از کلاس‌ های آنلاین، خط سیر آموزشی، لوح فشرده و آرشیو، پرداخت کمترین هزینه در مقایسه با مراکز مشابه، دسترسی به متون درسی و کلاس‌ها در سراسر جهان، ثبت‌نام و شرکت در کلاس و آزمون به ‌صورت اینترنتی، سهولت آموزش، اینترنت رایگان و صرفه‌جویی در وقت است.

  ثبت نام در این دوره ها از طریق سایت آموزش های آزاد مرکز به آدرس open.ikvu.ir در طول سال انجام می شود. در تمامی دوره ها و در تمام طول زمان تحصیل خط سیر آموزشی در دسترس فراگیران قرار می گیرد. خط سیر آموزشی شامل متن و تدریس استاد به صورت صوتی و تصویری به همراه اهداف آموزشی، مقدمه، آزمون ها و خلاصه مباحث هر درس می باشد. پس از پایان دوره تحصیل، آزمون دوره به صورت مجازی و از طریق سامانه آموزشی برگزار می گردد. 

  انواع دوره ها

  دوره عمومی:

  این دوره ها در سطح مقطع کارشناسی و از محتواهای جدید تولید شده در مرکز آموزش مجازی تهیه و بارگذاری می شود که هر دوره ذیل یک موضوع مشخص شامل چند درس می شود.

  دوره های فرهنگی

  این دوره ها با عنوان مهارتی، کاربردی در موضوعات مختلف توسط واحد فرهنگی مرکز آموزش ارائه می گردد.

  دوره ویژه:

  دوره‌هایی هستند که با انعقـاد قرارداد و تفاهم‌نامه همکاری دو سویه با سازمان‌های دولتی و غیر دولتی و نهادهای آموزشی در قالب دوره‌های آموزش ضمن خدمت، برگزاری دوره های مشترک آموزشی، تولید محتوای علمی به صورت مشترک و ... برگزار می گردند. دوره های با موضوعات خاص خارج از دورس مرکز به صورت ویژه از دیگر دورهای این بخش می باشد.

  تحصیل در دوره های فوق برای همه علاقه مندان با هر سن، جنسیت، مذهب و مدرک تحصیلی در هر ساعت از شبانه روز و در هر نقطه از جهان فراهم است. از مزیت های این دوره ها صرفه جویی در وقت، هزینه و استفاده از موضوعات مختلف، متنوع و کاربردی است.

  دوره های تک درس :

  در این بخش دوره ها به صورت تک درس موضوع بندی شده در 8 موضوع برای فراگیران ارائه شده است. از مزایای این بخش نبود محدویت در ثبت نام و انتخاب تک درس می باشد.

  راهنمای تحصیل، فرایند ثبت نام، هزینه ثبت نام دوره، برنامه آزمون، قوانین و آیین نامه در سایت آموزش آزاد ارائه گردیده است.