اطلاعیه مهم در مورد مراکز آزمون

حلول ماه مبارک رمضان را خدمت شما دانشجویان گرامی تبریک عرض می‌کنیم و امیدواریم بیشترین بهره معنوی را از این ضیافت الهی کسب نمایید. همانگونه که می‌دانید تلاش مسئولین دانشگاه بر این بوده که شرایط تحصیل در این موسسه برای دانشجویان گرامی آسان و با کمترین هزینه باشد و تمام اقشار جامعه در استان‌های مختلف بتوانند به راحتی به تحصیل پرداخته و از امکانات علمی و مراکز آزمون برخودار باشند. بدین منظور در ترم‌های گذشته تلاش فراوانی انجام گرفت تا در دورترین شهرها نیز مراکز آزمون دایر گردد و دانشجویان آن شهرها هم مانند دانشجویان مراکز استان‌ها بتوانند در شهرهای خود به راحتی در آزمون‌ها شرکت نمایند. این در صورتی است که هیچ دانشگاهی برای یک یا چند دانشجو مرکز آزمون دایر نمی‌کند و چه بسا کنکور سراسری نیز بدین شکل برگزار نگردد.
ولی واقعیت این است که با توجه به مشکلات پشتیابی اداری و انسانی و هزینه‌های سنگین مراکز آزمون، ناظرین آزمون، بیمه، حمل و نقل، هزینه پست، برگزاری استاندارد و زمان بندی جهت اعلام نمرات و در کنار آن پراکندگی دانشجویان عزیز در شهرها و روستاهای مختلف، متاسفانه امکان ادامه این روند مقدور نمی‌باشد. از طرفی امکان دریافت این هزینه‌ها از تمام دانشجویان نیز وجود ندارد چرا که موجب بی عدالتی و اجحاف در حق ایشان است. لذا با توجه به مسائل پیش گفته و با اعتذار، به اطلاع می رساند که از ترم جاری شرایط مراکز آزمونی به صورت زیر می‌باشد:
1- از این ترم انتخاب مرکز آزمون دو مرحله‌ای است. مرحله اول صرفا به منزله اعلام نیاز  و تهیه آمار و بررسی امکانات بوده و هیچ تعهدی برای دانشگاه جهت دایر کردن آزمون ایجاد نمی‌کند. در مرحله دوم مراکز قطعی برگزاری آزمون و مراکز رایگان و دارای هزینه مشخص می‌شود.
2- برای رفاه دانشجویان گرامی در تمام استان‌ها حداقل یک مرکز آزمون رایگان دایر می‌باشد که محل آن، شهر مرکز استان و یا شلوغ ترین مرکز در آن استان می‌باشد.
3- افزون بر مراکز استان‌ها، در دیگر شهرهایی که تعداد دانشجویان به حد نصاب 15 نفر در هر ترم برسد، مرکز آزمون رایگان دایر می‌گردد.
4- در شهرهایی که تعداد دانشجویان آن به حد نصاب (15 نفر) نرسد، مرکز آزمون در صورت درخواست دانشجویان با دریافت هزینه‌های آن و پس از امکان سنجی برگزاری دایر می گردد. هزینه دریافتی در این مراکز (کمتر از 15 نفر) به ازای هر واحد 100000 (صد هزار تومان) در ترم جاری می باشد. یعنی دانشجویی که این مراکز را انتخاب می کند و در ترم جاری مثلا 20 واحد انتخاب کرده است باید دو میلیون تومان هزینه برگزاری آزمون پرداخت نماید. یادآور می شود تخفیف های شهریه شامل این هزینه نمی شود.
5- قطعی بودن دایر شدن مراکز، در مرحله دوم مشخص و به اطلاع دانشجویان رسانده می شود. چنانچه به هر دلیلی امکان دایر شدن مرکزی وجود نداشته باشد، دانشجویانی که در مرحله اول آن مرکز را انتخاب کرده بودند، باید در مرحله دوم یکی از مراکز دایر را جهت شرکت در آزمون ها انتخاب نماید.
6- مرکز قم-خوابگاه مخصوص دانشجویان خواهری است که در شهر محل سکونت ایشان مرکز آزمون رایگان دایر نمی باشد. مکان خوابگاه جهت این دانشجویان رایگان است و فقط باید هزینه غذا را پرداخت نمایند. لذا دانشجویان خواهری که در شهر سکونت ایشان مرکز آزمون رایگان دایر می باشد، نمی توانند مرکز قمخوابگاه را انتخاب نمایند.
7- پس از مرحله دوم به هیچ عنوان امکان تغییر مرکز آزمون وجود ندارد و دانشجو موظف است در مرکزی که در مرحله دوم انتخاب نموده در آزمون ها شرکت نماید و اگر مرکز انتخابی او دارای هزینه باشد، به عنوان بدهی شهریه برای وی محاسبه می شود.
8- مرحله اول انتخاب مرکز آزمون در ترم جاری از امروز (22/12/1402) آغاز می شود و به مدت 5 روز (تا تاریخ 26/12/1402) ادامه دارد. تمام دانشجویان باید در این مرحله، مراکز آزمونی خود را با توجه به شرایط پیش گفته انتخاب نمایند.

 


کليه حقوق اين سايت به موسسه آموزشی- پژوهشی امام خمینی ره تعلق دارد.