دانشجويان گرامی مقاطع كارشناسي وكارشناسي ارشد تذكرات مهم و چگونگی پاسخ­ گويي به پرسش‌های ميان نیم‌سال به شرح ذيل حضورتان اطلاع رساني مي­ گردد.

الف. تذكرات مهم:

1. پرسش‌های ميان نيم سال اول 1403- 1402 تاريخ 1402/08/18  بر روي سايت بارگذاري مي­­ گردد و آخرين مهلت پاسخ گويي دانشجويان گرامی به پرسش‌های ميان نیم‌سال تا تاريخ  1402/09/05 مي­ باشد كه اين تاريخ به هيچ وجه تمديد نخواهد شد.

2. آزمون‌های ميان نیم‌سال از نصف محدوده درسي طرح مي ­­گردد.

3. آزمون‌های ميان نیم‌سال داراي 6 پرسش به ارزش 1 نمره (جمعاً 6 نمره) و به شيوه"كتاب باز" مي­ باشد. با توجه به اينكه پرسش‌های ميان نیم‌سال كتاب باز است از كپي كردن عين متن كتاب در جواب ها خودداري نماييد.

4. پاسخ پرسش‌ها را بازنويسي نموده و پس از ويرايش صوري و محتوايي ثبت نماييد. (منظور از بازنويسي دوباره نويسي متن با واژگان متفاوت است كه با درك كلي از ساختار و محتواي متن اصلي،  بار ديگر آن را با زبان و ادبيات متفاوت و درست خلق مي نماييد).

5. دروس خودخوان مانند ديگر دروس عادي آزمون ميان نیم‌سال دارند.

6. دروس انتقالي و تطبيقي، آزمون ميان نیم‌سال ندارند. (درصورت پاسخ­ گويي نيز نمره اي به دانشجو تعلق نمي­­ گيرد).

7. دروس جبراني مقطع كارشناسي ارشد شامل دروس معرفت شناسي، خداشناسي، انسان شناسي، فلسفه اخلاق، فلسفه حقوق، فلسفه سياست آزمون ميان نیم‌سال دارند.

8. چنانچه دانشجويي در آزمون ميان نیم‌سال شركت ننمايد آزمون‌های پايان نیم‌سال وي از 20 نمره محاسبه نخواهد شد و همان نمره پايان نیم‌سال براي وي لحاظ خواهد شد. لازم به ذكر است اگر دانشجو درخواستي با ذكر دليل، مبني بر عدم موفقيت شركت در آزمون ميان نیم‌سال به شوراي آموزش ارسال نمايد. درخواست وي در شورا مطرح مي شود و در صورتي كه درخواست دانشجو توسط اعضاي شوراي آموزش موجه تشخيص داده شود، نمرات پايان نیم‌سال دانشجو از بيست نمره محاسبه خواهد شد.

ب. چگونگی پاسخ­ گويي دانشجويان به پرسش‌های ميان نیم‌سال:

1. دانشجويان برای پاسخ گويي به پرسش‌ها از طريق سايت مركز در آزمون شركت مي­­ كنند، و با مراجعه به سايت و وارد نمودن نام كاربري و كلمه عبور بر روي سامانه دروس كليك مي­ نمايند و پس از باز شدن صفحه فهرست دروس من بر روي نام هر درس كليك كرده و به قسمت آزمون هاي آن درس رفته و پرسش‌های ميان نیم‌سال را پاسخ خواهند داد. ( لازم به ذكر است پس از تاريخ 1402/09/05 آزمون ها غير فعال مي­ گردد و امكان پاسخ­ گويي وجود ندارد).

2. دانشجوي گرامی دقت داشته باشيد در سامانه آزمون ها، اگر هنگام پاسخ گويي به پرسش‌های صفحه آزمون بيش از 15 دقيقه بدون عمليات باشد سامانه به صورت خودکار كاربر را خارج مي كند و در نتيجه پاسخ هاي شما ثبت نمي شود. لذا ضروري است به منظور عدم انقضاء اتصال شما به سامانه، هر 15 دقيقه حداقل يك بار بر روي گزينه ثبت پاسخ كليك نماييد و سپس ادامه دهيد.

3. دانشجوي گرامی دقت داشته باشيد تا تاريخ 1402/09/05 كه آزمون ها فعال مي باشد امكان ويرايش پاسخ ها و ثبت آن وجود دارد، پس از غيرفعال شدن آزمون ها ديگر امكان ثبت و ارسال پاسخ براي شما وجود ندارد. لذا در ارسال پاسخ صحيح بر اساس تاريخ اعلام شده دقت كافي داشته باشيد.

4. پاسخ هاي خود را حداكثر در 3000 كاراكتر ارسال نماييد، توجه داشته باشيد كاراكترهاي اضافي حذف خواهد شد. در ضمن دقت داشته باشيد پس از اتمام پاسخ گويي برای اطمينان از ارسال پاسخ ها، حتماً به عنوان «پاسخ داده شده است » دقت نماييد.

5. برای شركت در آزمون حتماً از سالم بودن و عدم نقص وسيله ارتباطي خود (سيستم ثابت – لپ تاپ – تبلت – گوشي همراه اندرويد بالا) مطمئن باشيد.

6. دانشجويان در پاسخ به پرسش‌ها از كپي نمودن عين متن خط سير آموزشي خودداري نمايند و تشخيص اين مسأله به عهده استاد درس مربوطه مي­ باشد. لازم به ذكر است رونويسي از پاسخ ميان نیم‌سال ديگر دانشجويان و كپي كردن عين متن كتاب يا حتي استفاده از پاسخ هاي اينترنتي باعث عدم دريافت نمره خواهد شد و در اين خصوص دانشجو حق هيچ گونه اعتراضي ندارد.

7. در صورتي كه پاسخ دو يا چند دانشجو به پرسش‌های ميان نیم‌سال، دقيقاً مثل هم باشد، تخلف شمرده مي شود و استاد مي ­تواند به هيچ كدام نمره لحاظ نكند و دانشجو در اين خصوص حق هيچ گونه اعتراضي ندارد.

8. برای پيشگيري از بروز هرگونه مشكلي حتماً اينترنت پر سرعت داشته باشيد و با آخرين ورژن مرورگر فايرفاكس وارد سامانه شويد و در زمان ارسال پاسخ از اتصال اينترنت خود اطمينان حاصل نماييد.

9. دانشجویان درس منطق جدید با کد 14406 و درس روش های آماری در علوم تربیتی با کد 18402 دقت نمایید جهت ارسال عکس پاسخ گویی به آزمون میان ترم، ابتدا صفحه میان نیمسال درس را باز نموده و بالای کادر پاسخ گویی هر سؤال بر روی گزینه insert/edit image کلیک نمایید، پس از بازشدن صفحه بر روی گزینه upload کلیک نمایید، بر روی گزینه Browse For An Image کلیک کرده و عکس ذخیره شده در فایل سیستم خود را Browse نمایید. پس از Browse طول عکس را در گزینه Width عدد 900 ثبت نموده و save نمایید.

 

موفق باشيد

واحد آزمون‌ها


کليه حقوق اين سايت به موسسه آموزشی- پژوهشی امام خمینی ره تعلق دارد.