بسمه تعالی

  نکاتی پیرامون کلاس‌های آنلاین تصویری:

  فايل تصويري آموزش استفاده از كلاس آنلاين  1. به آگاهی دانشجویان محترم می رسد از این ترم کلاس‌های آن‌لاین به صورت صوتی و تصویری برگزار خواهد شد و دانشجویان می‌توانند صدا و تصویر استاد را مشاهده  و محتوای استاد را در قالب پاور پوینت، ورد و پی دی اف مشاهده کنند.
  2. توجه داشته باشید بر اساس گفته همکاران محترم در معاونت انفورماتیک مرکز در صورت استفاده از بخش تصویری کلاس و مشاهده محتواهای تهیه شده استاد تقریبا هر دو ساعت کلاس یک گیگ اینترنت مصرف می‌شود لذا در صورت عدم تمایل به مصرف اینترنت به این میزان می توانید گزینه تصویری را بسته و از صوت استاد استفاده کنید.
  3. بعد از مشاهده تقویم آموزشی، جهت ورود به کلاس در همان روز و ساعت مشخص وارد فضای درس خود شده و روی گزینه کلاس آنلاین تصویری کلیک کنید.
  4. دانشجویان گرامی جهت مطرح کردن اشکالات درسی در کلاس آنلاین به دو صورت می‌توانند اقدام نمایند. الف) به صورت تایپی سؤالات و اشکالات خود را از استاد بپرسند. ب) به صورت صوتی قادر به مطرح کردن سؤال و اشکال خود هستند به این صورت که ابتدا از استاد درس اجازه گرفته و بعد از اجازه وی اشکال خود را مطرح می‌کند.

  تذکر: فعلاً مطرح کردن اشکال از طریق صوت غیر فعال است و بزودی با تکمیل نرم افزار این گزینه هم فعال می‌شود.

  1. دستگاه مورد استفاده برای ارتباط ترجیحاً لپ تاپ باشد در غیر اینصورت گوشی هوشمند جدید.
  2.  از اینترنت با پهنای باند مناسب استفاده کنید.
  3. از نسخه به روز مرور گر گوگل کروم(google chorme) استفاده کنید . آخرین نسخه کروم را از لینک زیر می توانید دانلود کنید:

  https://www.google.com/chrome/

  1. دانشجویانی که مایلند از طریق گوشی همراه وارد کلاس شوند می‌توانند نرم افزار پیشخوان را در گوشی خود نصب کرده و از طریق آن وارد کلاس شوند.
  2.  در صورت عدم دریافت صدا ابتدا صفحه را refresh (کلید f5 )کنید چنانچه اصلاح نشد در  قسمت تنظیمات sound  گزینه allow را انتخاب کنید
  3. آرشیو کلاس‌های آنلاین بعد از برگزاری کلاس در قسمت آرشیو ها قابل مشاهده است.
  4. اطلاعات شخصی و بخصوص یوزر و پسورد خود را در اختیار افراد دیگر قرار ندهید.
  5. در زمان برگزاری کلاس جهت پیشگیری احتمالی و در صورت عدم نیاز دوربین موبایل و سیستم خود را غیر فعال کرده و یا بپوشانید.
  6. راهنمای تصویری استفاده از نرم افزار جدید کلاس‌های آنلاین را می توانید از طریق لینکikvu.ac.ir/help/  مشاهده کنید.
  7. در صورت وجود ابهام و اشکال با داخلی 223 آقای شاه‌محمدی (امور کلاسها)و  335 آقای سخایی (امور فنی ) تماس حاصل شود.