معرفی رشته معارف اسلامی در مقطع کارشناسی

  یکی از رشته های این مرکز، رشته معارف اسلامی  است که به شیوه آموزش الکترونیکی (مجازی) برگزار می شود. در این رشته دانشجویان با فراگیری علوم و معارف اسلامی، با مبانی و ساختار فرهنگ اسلامی آشنا شده و می توانند به تحکیم اعتقادات دینی خود، با استفاده از منابع معتبر اسلامی، بپردازند. ضمن آنکه برای پاسخ گویی به شبهاتی که با انگیزه های گوناگون مطرح می گردد، با روش عقلی پاسخ مناسب ارائه نمایند.

  در دوره­ های آموزش مجازی، دانشجویان می توانند در کلاس های آن لاین شرکت کرده و از تدریس آن لاین اساتید مجرب استفاده کنند و در صورت عدم حضور، از آرشیو این کلاس ­ها استفاده کنند. در ضمن امکان استفاده از خط سیر آموزشی (متن درسی و فیلم و صوت تدریس اساتید مطرح) نیز فراهم است. دانشجویان می توانند جهت خرید جزوات درسی و سی دی­ های آموزشی و یا فلش حاوی این مطالب از کتاب­فروشی اینترنتی مرکز اقدام کنند.

  مرکز با توجه به آیین نامه­ ها و دستور­العمل­ های وزارت علوم در صورت به حد نصاب رسیدن نفرات برای هر درس، نسبت به برگزاری کلاس­ های رفع اشکال به صورت متمرکز در شهر قم و با دریافت بخشی از هزینه­ ها اقدام می کند.

  تعداد کل واحد­های این رشته 135 واحد است که شامل دروس عمومی، پایه، تخصصی و اختیاری می شود.

  برخی از دروس عمومی این رشته:

   زبان فارسی،

   دانش خانواده و جمعیت،

  زبان انگلیسی عمومی،

  تربیت بدنی، انقلاب اسلامی و ... .

  (دروسی که از طرف شورای عالی انقلاب فرهنکی برای همه دانشگاه­ ها الزامی است)

  برخی از دروس پایه این رشته:

  روش تحقیق،

   زبان قرآن،

  آموزش فلسفه،

  معارف قرآن و ... .

    برخی از دروس تخصصی این رشته:

  فقه،

  معارف شیعه،

   سیره معصومین (علیهم السلام)، اخلاق اسلامی، پوشش در اسلام، نظام سیاسی اسلام، تعلیم و تربیت اسلامی، مهدویت، زبان تخصصی و ...