دانشجویان محترم؛ خواهشمند است قبل از ثبت نام به دقت نکات ذيل را مطالعه و رعايت فرمائيد:
  ثبت نام و قرعه کشی
   ثبت نام از تاريخ 1396/09/25 تا 1396/10/05 می باشد، و نتایج قرعه كشي از تاريخ 1396/10/09 در سایت لبیک قابل رؤیت خواهد بود.
   اعزام عتبات دانشگاهیان در این دوره از تاریخ 1396/11/01 آغاز و تا 1397/02/20 ادامه خواهد داشت.
   هر فرد می تواند در هنگام ثبت نام، دو اولویت متفاوت برای تاریخ سفر خود انتخاب نماید. که تاریخ های قابل انتخاب براساس نوع تشرف(دختر و پسر دانشجو) و استان محدود خواهد بود.برای هر تاریخ اعزام، قرعه کشی مجزا صورت خواهد پذیرفت.
   با توجه به اینکه برای هر تاریخ اعزام، قرعه کشی مجزا انجام می شود، بنابراین برای بالا بردن شانس قرعه کشی از انتخاب کاروان های پر متقاضی (مانند ایام نوروز)، خودداری فرمائید.
   کاروان های مناسبتی ایام نوروز(23اسفند لغایت 10فروردین)، بنا بر تصمیم سازمان حج و زیارت؛ حدود 15 درصد افزایش قیمت خواهد داشت.
  در پایان ثبت‌نام، لینک اختصاصی طرح دعوت برای شما صادر می‌گردد. می‌توانید با ارسال آن به دوستان دانشگاهی خود علاوه بر دعوت آنان به ثبت‌نام عتبات و بهره‌مندی از اجر معنوی؛ در ازای هر ثبت‌نام با این لینک، امتیاز کسب کرده و در قرعه‌کشی یک سفر رایگان به عتبات شرکت نمایید.
  هزینه و مدت سفر
   هزینه کاروان های عتبات دانشگاهیان در دوره گذشته (دراستان تهران) برای کاروان های هوایی 1/800/000 تومان و زمینی 1/200/000 تومان بوده است، که با توجه به دوری و نزدیکی به مرز، نرخ هر استان متفاوت می باشد. به دلیل ارتباط مستقیم هزینه سفر با نرخ ارز، این مبالغ در صورت تغییر نرخ ارز متغیر خواهد بود. هزینه دقیق سفر پس از اعلام سازمان حج نهائی می شود.
   کاروان های در نظر گرفته شده برای دانشگاهیان در قالب کاروان های حج و زیارت بوده و درجه آن در اعزام های هوایی A و در اعزام های زمینی C می باشد. هم چنین قیمت کاروان های دانشجویی نسبت به کاروان های عادی سازمان حج و زیارت (در مقایسه کاروان های هم درجه و هم ردیف آن) کمی ارزان تر می باشد.
   مدت سفر هفت شب؛ شامل سه شب نجف، سه شب کربلا و یک شب کاظمین(زیارت سامرا به صورت عبوری) می باشد.
  قوانین کلی
   کلیه دانشگاهیان اعم ازاساتید، دانشجویان و کارمندان دانشگاه ها می توانند درثبت نام عتبات دانشگاهیان شرکت نمایند.
   کلیه دانشگاهیان می توانند به صورت فردی و یا در صورت تمایل تا سه نفر همراه : شامل همسر و دو فرزند را نیز به همراه خود ثبت نام نمایند. دراین دوره نیز، امکان ثبت نام فردی و مجردی برای دختران و بانوان دانشگاهی مقدور می باشد.
   اعزام پدر و مادر به همراه دانشگاهیان به هیچ عنوان مقدور نمی باشد.
   دفتر زیارتی اعزام كننده از استان محل تحصیل و یا تدریس خواهد بود. به دلیل این که تعیین کاروان و تاریخ اعزام، توسط شخص زائر صورت می گیرد، امکان جا به جائی درمراحل بعدی وجود نخواهد داشت.
   اعزام دانشگاهیان با توجه به دوری و نزدیکی استان ها به مرز؛به صورت زمینی و یا هوایی صورت می گیرد و در برخی استان های بزرگتر هر دو نوع اعزام موجود است.
   دانشجوی متقاضي مي‌بايست در هنگام ثبت نام مشغول به تحصيل باشد و برای اساتید و كارمندان محترم، داشتن شماره حکم کارگزینی الزامی است.
   افرادی که قبلاً با کاروان‌های عمره یا عتبات دانشجويی (دانشگاهیان) مشرف شده‌اند منعی برای ثبت نام و تشرف در قالب کاروان‌های عتبات دانشگاهیان را نخواهند داشت.
   قبل از ثبت نام همراهان با ایشان مشورت کرده و پس از اطمینان از تمایل آنها برای سفر ثبت نام نمایید .در ضمن وارد کردن کد ملی حقیقی و منطبق با ثبت احوال اجباری می باشد.
   
  با تصمیم هواپیمایی کشوری؛ در حال حاضر هیچ پروازی به فرودگاه نجف صورت نمی پذیرد و کلیه پروازها به مقصد بغداد می باشد. اعزام های شروع سفر از نجف، مسیر بغداد به نجف با اتوبوس طی می شود و درصورت از سرگیری پروازهای نجف، این کاروان ها، شروع سفرشان از فرودگاه نجف خواهد بود.
  تسهیلات ویژه کاروان های دانشجویی
   به دانشجویان مجرد دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم؛ مبلغ 10 میلیون ریال و برای متاهلین مبلغ 15میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه توسط صندوق رفاه وزارت علوم تعلق خواهد گرفت.
   برای دانشجویان سایر دانشگاه ها (آزاد و بهداشت)، و هم چنین اساتید و کارمندان کلیه دانشگاه ها؛ تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ 15میلیون ریال برای زائرین کاروان های هوایی و مبلغ 10 میلیون ریال برای زائرین کاروان های زمینی با باز پرداخت 18 ماهه توسط بانک ملت اعطاء خواهد شد.
   تسهیلات بانک ملت به یک نفر همراه (فقط همسر) نیز تعلق خواهد گرفت.
    از جمله مزایای عتبات دانشجویی یکدست دانشگاهی بودن اعضاء کاروان؛ برنامه های فرهنگی ویژه برای دانشگاهیان در سفر، اعطاء تسهیلات قرض الحسنه، وهم چنین سهولت اخذ مجوز خروج از کشور مشمولین (که نیازی به مراجعه خود شخص به نظام وظیفه و ارائه وثیقه و سایر موارد نیست و این کار توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان صورت می گیرد) می باشد.

   ویژگی‌های فرهنگی – آموزشی کاروان‌های عتبات دانشگاهیان 

  1. ارسال بسته‌های فرهنگی قبل از سفر

  2. جلسات آموزشی قبل از سفر شامل آموزش مجازی و جلسات حضوری روحانی کاروان

  3. همراهی روحانی با تمامی کاروان‌های دانشگاهیان

  4. برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی قبل، حین و بعد از سفر

  5. همایش ویژه حین سفر

  6. نشست‌های هم‌اندیشی ویژه دانشگاهیان

  7. ارسال بسته‌های فرهنگی بعد از سفر (اشتراک یک‌ساله نشریه زمزم)

  8. همایش و برنامه‌های فرهنگی پس از سفر (سفر زیارتی قم-جمکران)

  9. تصویربرداری از برنامه‌های فرهنگی و زیارت‌های جمعی در عتبات و تحویل DVD تصویری به متقاضیان

  ویژگی‌های اداری، هماهنگی و مالي

  یکی از مزیت‌های مهم کاروان‌های دانشجویی این است که اکثر زائران جوان و به‌ اصطلاح کاروان یکدست است. این مسئله باعث می‌شود نشاط و گرمی خاص بر کاروان حاکم گردد و همراهی در سفر بین اعضای کاروان بهتر صورت گیرد و کاروان در جابه‌جا شدن و انجام زیارت‌های دسته‌جمعی از سرعت بیشتری برخوردار باشد.

  1. حضور مدیران دانشگاهی و فرهیخته که باعث حاکم شدن جوی علمی همراه با ادب و احترام برکاروان می‌شود.

   2. حضور نماینده ویژه و عوامل ستاد در کربلا و نجف برای تسهیل امور سفر و برطرف نمودن مشکلات احتمالی

  3. داشتن وام ویژه برای زائران دانشگاهی

  4. تخفیفات ویژه کاروان‌های دانشگاهی نسبت به کاروان‌های مشابه که از طریق شرکت شمسا اعزام می‌شوند

  5. هتل مجهز و بزرگ در کربلا برای اسکان هم‌زمان چندین کاروان دانشگاهی

  6. هماهنگی جهت اخذ مجوز خروج از کشور زائرین دانشگاهی مشمول

  برنامه‌های زیارتی ویژه مختص کاروان‌های دانشگاهیان در نجف اشرف و کربلای معلی

  1. قرائت زیارت‌نامه و تشرف دسته‌جمعی به حرم مطهر علوی و حسینی در نجف و کربلا

  2. زیارت دوره ویژه در نجف اشرف (کتابخانه و مرقد آیت‌الله حکیم، بیت حضرت امام (ره)، کتابخانه مرحوم آیت‌الله علامه امینی صاحب الغدیر و.....)

  3. استقرار مداح در کربلا و نجف برای برگزاری برنامه‌های ویژه زیارتی

  تذکر مهم:

  دانشجویانی که تمایل دارند در کاروان اختصاصی دانشگاه ( متشکل از کارکنان، اساتید و دانشجویان مرکز) شرکت کنند پس از ثبت‌نام در سایت لبیک به سامانه خدمات آموزشی خود، قسمت ثبت‌نام عتبات عالیات مراجعه نموده و تا تاریخ 96/10/25 ثبت‌نام نمایند.

  تاریخ تشرف دانشجویان در کاروان دانشجویی:

  بانوان مجرد:از 96/11/01 تا 96/12/20

  آقایان مجرد: از 96/12/20 تا 97/02/15

  دانشجویان متاهل: از 96/11/01 تا 97/02/15

  جهت کسب اطلاعات بیشتر با داخلی امور دانشجویی دانشگاه (375) تماس بگیرید