Untitled Document
پنجشنبه: 6 اردیبهشت 1397
-A A +A

شما اینجا هستید

معارف اسلامی و علوم قرآنی (نیمه حضوری)

  یکی از رشته های دانشگاه، رشته معارف اسلامی و علوم قرآنی است که به شیوه نیمه حضوری برگزار می شود. در این رشته دانشجویان با فراگیری علوم و معارف اسلامی در دروس پایه و مشترک، دروس تخصصی علوم قرآنی را گذرانیده و در ضمن افزایش معلومات خود در زمینه علوم قرآنی، می توانند پاسخ گوی شبهات گوناگون مطرح در این زمینه نیز باشند.

  دوره­های آموزش نیمه حضوری، بر پایه استفاده از کتب، جزوات و بسته های آموزشی شامل سی دی تدریس اساتید مطرح، آرشیو تدریس ترم­های قبل و خط سیر آموزشی است. دانشجویان می توانند برای خرید جزوات درسی و سی دی­ های آموزشی و یا فلش حاوی این مطالب، از طریق کتاب­فروشی اینترنتی دانشگاه اقدام کنند. در ضمن برای دانشجویان رشته ­نیمه حضوری، امکان بهره­مندی از امکانات آموزش الکترونیکی (کلاس آنلاین و آفلاین) نیز فراهم است.

  دانشگاه با توجه به آیین نامه­ ها و دستور­العمل­ های وزارت علوم در صورت به حد نصاب رسیدن نفرات برای هر درس، نسبت به برگزاری کلاس­های رفع اشکال به صورت متمرکز در شهر قم و با دریافت بخشی از هزینه ­ها اقدام می کند.

  تعداد کل واحد­های این رشته 133 واحد است که شامل دروس پایه، مشترک و تخصصی می شود.

  برخی از دروس پایه این رشته: زبان فارسی، دانش خانواده و جمعیت، زبان انگلیسی عمومی، تربیت بدنی و ... .

  برخی از دروس مشترک این رشته: روش تحقیق، زبان قرآن، آموزش فلسفه، معارف قرآن و ...

  برخی از دروس تخصصی این رشته: تاریخ تفسیر قرآن (4 واحد)، علوم قرآن (6 واحد)، تاریخ قرآن (3 واحد)، تفسیر قرآن (8 واحد)، زبان تخصصی (4واحد) و ...

  ساختمان مرکزی : بلوار محمد امین(ص) ، بلوار جمهوری اسلامی ، موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)
  ساختمان مرکز آموزش مجازی ونیمه حضوری : بلوار محمد امین(ص) ، خیابان گلستان ، نبش کوچه 7 ، پلاک  27

    تلفن :    025 32 90 81 93 - 5   فکس :   025 32 93 19 98     كد پستي: 3716684171