Untitled Document
جمعه: 25 آبان 1397
-A A +A

شما اینجا هستید

اطلاعیه ثبت نام و انتخاب رشته مقطع کارشناسی (پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی) سال 1394

  اطلاعیه ثبت نام و انتخاب رشته مقطع کارشناسی (پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی) سال 1394

  بسم الله الرحمن الرحیم

  ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت و سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین (علیه السلام) و یاران با وفای آن حضرت و آرزوی قبولی عزاداری ها و سوگواری های همه عزاداران حسینی، به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی مرکز آموزش مجازی و نیمه حضوری موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) می‌رساند:

  دفترچه راهنمای ثبت‌نام و جدول کد رشته محل‌های مربوط از روز دوشنبه مورخ 04/08/1394 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است. لذا کلیه داوطلبان و متقاضیان (اعم از اینکه در آزمون سراسری سال 1394 شرکت نموده یا ننموده اند) می‌توانند بر اساس ضوابط و شریط مندرج در اطلاعیه و دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی از روز دوشنبه 04/08/1394 لغایت پنجشنبه 07/08/1394 به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی  www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته به روش اینترنتی، اقدام نمایند.

  ثبت نام و انتخاب رشته تا روز چهارشنبه 13 آبان تمدید شد.

  نکات مهم:

  1. دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 30/11/1394 یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای برای کلیه داوطلبان الزامی است.

  2. داوطلبان مرد در صورت نداشتن منع نظام وظیفه طبق فایل راهنمای پیوست 1 سازمان سنجش مجاز به ثبت نام می‌باشند.

  * * طلاب علوم دینی دارای معافیت تحصیلی از حوزه در صورت داشتن دیپلم یا پیش دانشگاهی و احراز شرایط اعلام شده در کد 13 فایل راهنمای پیوست شماره 1 مجاز به ثبت نام  می‌باشند.

  3. زمان ثبت نام و  انتخاب رشته از روز دوشنبه 04/08/1394 لغایت روز پنجشنبه 07/08/1394 و از طریق سایت سنجش به آدرس اینترنتی www.sanjesh.org  انجام خواهد شد.

  4. نظر به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیلی، صورت خواهد گرفت؛ لذا کلیه متقاضیان (دیپلمه‌های نظام قدیم، نظام جدید و همچنین دیپلمه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می‌باشند) لازم است معدل کل و یا معدل کتبی خود را بصورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند.

  5. در این مرحله کلیه داوطلبانی که قبلا در آزمون سراسری سال 1394 ثبت نام نموده بودند (اعم از اینکه در جلسه آزمون حاضر بوده و یا نبوده‌اند) نیز مي‌توانند ثبت نام نمایند.

  6. جهت ثبت نام و تحصیل در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) و تحصیل به شیوه الکترونیکی و مجازی (تحصیل از طریق اینترنت) در مرکز آموزش مجازی، عناوین و کد رشته‌های زیر را در فرم انتخاب رشته وارد نمایند:

  کد رشته

  عنوان رشته

  گروه آزمایشی

  ظرفیت

  جنسیت پذیرش

  نوع دوره

  23768

  معارف اسلامی

  علوم انسانی

  21

  زن و مرد

  مجازی (الکترونیکی)

  معارف اسلامی

  علوم ریاضی و فنی

  7

  زن و مرد

  مجازی (الکترونیکی)

  معارف اسلامی

  علوم تجربی

  7

  زن و مرد

  مجازی (الکترونیکی)

   

  7. اعلام نتایج، نیمه دوم آبانماه 1394 و از طریق سایت سازمان سنجش انجام خواهد شد.

  8. مزایای تحصیل در مرکز آموزش الکترونیکی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره):

  * آشنایی با معارف اسلامی، علوم قرآن و اهل بیت علیهم السلام؛

  * دریافت مدرک رسمی کارشناسی مورد تایید وزارت علوم و امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر؛

  * بهره‌مندی از امکانات آموزش مجازی (کلاس آنلاین و آفلاین)، کتب، جزوات و بسته‌های آموزشی؛

  * برگزاری کلاس های رفع اشکال به صورت متمرکز و در شهر مقدس قم؛

  * برگزاری آزمون ها در مراکز آزمونی داخل و خارج از کشور؛

  * استفاده از معافیت تحصیلی برای داوطلبان برادر و امکان تحصیل همزمان در دیگر مراکز یا رشته‌های آموزش عالی.

   

  تکالیف‌، مدارک لازم و مراحل ثبت‌نام اینترنتی

  داوطلب‌ متقاضي‌ شرکت‌ در پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی (معدل دیپلم) باید اقدامات‌ زیر را انجام‌ دهد:

  1.      مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش.

  2.      دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان و مطالعه آن.

  3.      دریافتجداول کد رشته محل‌های پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی از روز دوشنبه 04/08/1394 از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش.

  4.      مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان، بری تهیه کارت یا کارت‌های اعتباری به تعداد مورد نیاز. (جهت خرید کارت اعتباری و اخذ شماره سریال 12 رقمی ثبت نام اینجا را کلیک کنید) .لازم به ذکر است برای این مرحله داشتن یکی از کارتهای بانکی عضو شتاب و رمز دوم اینترنتی الزامی است.

  5.      تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام.

  6.      ثبت‌نام از طریق سایت اینترنتی سازمان در زمان مقرر (04/08/1394 لغایت 07/08/1394). جهت ورود به صفحه ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

  7.      با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله منحصراً به روش اینترنتی انجام می‌پذیرد، لذا کلیه داوطلبان لازم است اطلاعات مندرج کارت اعتباری ثبت نام شامل: شماره سریال ثبت نام و رمز ورود را برای انجام امور بعدی (مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی و مشاهده کارنامه)، به دقت نزد خود نگهداری نمایند.

  ضمناً داوطلبان لازم است پس از تکمیل فرم اینترنتی تقاضانامه ثبت نام و انتخاب رشته، کد پیگیری 16 رقمی خود را نیز یادداشت نمایند. این کد 16 رقمی، پس از پایان مراحل مختلف ثبت نام و انتخاب رشته توسط سیستم به داوطلبان ارائه خواهد شد. به داوطلبان توصیه می‌شود از تقاضانامه ثبت‌نامی نهایی خود که بر روی آن کد پیگیری درج شده، پرینت تهیه نمایند.

   

  برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و ضوابط پذیرش و آگاهی از شرایط اختصاصی مرکز آموزش الکترونیکی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) به اطلاعیه سازمان سنجش و  دفتر چه راهنمای انتخاب رشته مندرج در سایت سازمان سنجش مراجعه فرمایید و اطلاعیه های سازمان سنجش و دفترچه های مربوطه ملاک عمل می باشند.

  علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام می توانند با شماره های زیر و در زمان های تعیین شده تماس حاصل نمایند:

  شنبه تا پنجشنبه ساعت 7:30 الی 13:30 تماس با شماره تلفن: 5-32908193-025  داخلی 152 (واحد پذیرش)

  دفتر طرح و برنامه

  گروه قوانین و مقررات

  تصویر: 

  ساختمان مرکزی : بلوار محمد امین(ص) ، بلوار جمهوری اسلامی ، موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)
  ساختمان مرکز آموزش مجازی ونیمه حضوری : بلوار محمد امین(ص) ، خیابان گلستان ، نبش کوچه 7 ، پلاک  27

    تلفن :    025 32 90 81 93 - 5   فکس :   025 32 93 19 98     كد پستي: 3716684171