پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته مجازی سال 1402

به آگاهی متقاضيان پذیرش در مقطع کارشناسی مرکز آموزش مجازی و نیمه حضوری فرهنگ و معارف اسلامی وابسته به موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، (شرکت کنندگان در آزمون سراسری و دیگر افرادی که در آزمون شرکت نکرده‌اند) می رساند بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور ثبت‌نام برای رشته‌محل‌هاي مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی سراسري سال 1402 براساس سوابق تحصيلي (معدل کتبي ديپلم) و در رشته‌های زیر صورت می‌گیرد.

* جدول زمان‌بندی پذیرش رشته‌های براساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور)
* مزایای تحصیل
* شرایط ثبت نام

* مراحل ثبت نام

* جدول زمان‌بندی پذیرش رشته‌های براساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور)
ثبت‌نام و انتخاب رشته از طريق درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش (www.sanjesh.org) براساس جدول زمان‌بندی شده زیر از روز سه شنبه 1402/5/31 آغاز و تا روز پنجشنبه 1402/6/9 ادامه خواهد داشت.

متقاضيان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرايط مندرج دفترچه راهنماي مربوط براي ثبت‌نام در روزهاي گفته شده بالا به درگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تكميل فرم انتخاب رشته به روش اينترنتي، اقدام نمايند.
توجه: داوطلبان می‌توانند براساس اولویت‌های صد گانه خود نسبت به انتخاب همه رشته‌های هفتگانه جدول بالا بر اساس اولویت خود اقدام کنند و سازمان سنجش بر اساس شرایط علمی داوطلب نسبت به معرفی به نخستین رشته دارای شرایط اقدام می‌کند. بنابراین لازم است علاقمندان همه رشته‌های بالا را انتخاب کنند.

 

* مزایا و شرایط تحصیل:

 • اعطای مدرک رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات و امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر؛
 • استفاده از اساتید مجرب حوزه و دانشگاه؛
 • برگزاری دوره‌ها به صورت کاملا (الکترونیکی) طبق استانداردهای بین المللی و بدون نیاز به حضور فیزیکی دانشجویان؛

تبصره: آزمون های پایان نیمسال به صورت حضوری و در سراسر کشور و خارج از کشور برگزار می‌شود. (برای مشاهده آخرین تغییرات لیست مراکز آزمونی کلیک کنید

 • برخورداری از خط سیر آموزشی (محتوای آموزشی در قالب متن، صوت و فیلم تدریس به صورت تقطیع شده وگام به گام)؛
 • استفاده از کلاس آن‌لاین؛
 • استفاده از آرشیو کلاس‌ها؛
 • محیط الکترونیکی گفتگوی دانشجویی؛
 • تخفیف­ های متنوع شهریه برای ممتازین تحصیلی، خانواده­ های کم درآمد، حافظان قرآن و نهج البلاغه، ممتازین ورزشی و المپیادهای علمی، پژوهشگران جوان در حوزه علوم اسلامی، طلاب و خانواده ­های آنان؛

تبصره1: شهریه این مرکز از سایر مراکز کمتر بوده و امکان پرداخت به صورت قسطی در طول نیم سال به هر شکل امکان پذیر است.
تبصره2. امکان پرداخت وام دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به دانشجویان متقاضی دارای شرایط وجود دارد. (تسویه وام پس از دانش آموختگی)
تبصره3: در ابتدای هر سال تحصیلی مبلغی نیز به عنوان هزینه خدمات آموزشی بابت بیمه دانشجویی، کارت دانشجویی، پیامک و ... از دانشجویان دریافت می شود.

 • تبصره: امکان افزایش مراکز آزمون در صورت درخواست دانشجویان و حد نصاب لازم وجود دارد.
 • تبصره: امکانات خوابگاهی فقط در شهر مقدس قم و در صورت پرداخت هزینه های آن در زمان برگزاری آزمون.
 • بهره‌مندی از خدمات فرهنگی دانشجویی.

 * شرایط ثبت نام
1- دریافت ديپلم نظام آموزشي جديد 3-3-6 حداكثر تا تاريخ 1402/06/31، دارا بودن مدرك پيش‌دانشگاهي و يا دریافت مدرك پيش‌دانشگاهي حداكثر تا تاريخ 1402/06/31 و يا دارا بودن ديپلم نظام قديم و يا مدرك كارداني (فوق ديپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي و كارداني پيوسته آموزشكده هاي فني و حرفه اي براي متقاضيان الزامي است.
2- دارندگان ديپلم فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه فاقد مدرك پيش دانشگاهي و يا مدرك كارداني مي باشند حق ثبت نام و شركت در اين مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.
3- نظر به اينكه گزينش دانشجو در اين مرحله بر اساس سوابق تحصيل (معدل كتبي ديپلم)، صورت خواهد گرفت؛ لذا متقاضيان (ديپلمه هاي نظام آموزشي 3-3-6 ، نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي، نظام قديم چهارساله دبيرستان و همچنين ديپلمه هاي فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه داراي مدرك پيش دانشگاهي و يا كارداني مي-باشند) بايستي معدل كل و يا معدل كتبي خود را بصورت صحيح در تقاضانامه ثبت نام اينترنتي درج نمايند.  متقاضيان توجه داشته باشند در صورت مغايرت معدل كل و يا معدل كتبي واقعي با معدل كل و يا معدل كتبي اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامي، از ثبت نام پذيرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولي آنها لغو مي گردد.
تذکر: متقاضيان ديپلم فني و حرفه اي و يا كاردانش نظام آموزشي جديد 3-3-6 و ديپلمه هاي فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه داراي مدرك پيش دانشگاهي و يا كارداني مي باشند و فاقد معدل كتبي ديپلم هستند، بايستي معدل كل ديپلم متوسطه خود را عيناً در بند 16 تقاضانامه اينترنتي ثبت نام درج نمايند.

* مراحلي كه متقاضی بايد براي ثبت نام اقدام كند:
1- مراجعه به درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش براي تهيه كارت اعتباري ثبت نام (سريال 12 رقمي) به مبلغ 
1,330,000 ریال و دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته.
2- تهيه فايل عكس اسكن شده متقاضی بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام.
3-آماده نمودن اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌نام.
4- مراجعه به لینک
پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي آزمون سراسري مرداد ماه سال 1402و انتخاب رشته براساس اطلاعات جدول بالا به تربیت اولویت و علاقمندی.
6- بررسی و اعلام نتایج از سوی سازمان سنجش و ثبت نام در صورت قبولی در موسسات محل قبولی و آغاز تحصیل از نیم‌سال اول سال تحصیلی 1403-1402 (اواسط مهرماه).

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02532113745 و یا با تلفن 5 - 02532908193 داخلی‌های 251 و 113 و 114 و 121 و 200 و 220 و 221 و 123 تماس بگیرید.
 

مدیریت برنامه‌ریزی و ارزیابی
مرکز آموزش مجازی و نیمه حضوری فرهنگ و معارف اسلامی
موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نوع خبر: 

کليه حقوق اين سايت به موسسه آموزشی- پژوهشی امام خمینی ره تعلق دارد.